IMI Echo® Wireless Titreşim Sistemi


Echo® Wireless Vibration System ile ölçüm verilerini kablosuz toplayarak , bu işlem için kullanılan personel sayısını azaltabilir, ölçüm düzeneğini tekrar tekrar kurup vakit kaybetmek ve ayda bir data toplamak yerine her gün birkaç kez otomatik veri elde edebilirsiniz. Rutin bir şekilde yapılması gereken tehlikeli ve erişimi zor alanlardan da veri toplayabilirsiniz. Ayrıca bu sayede teknik ekibinizi farklı görevlere yönlendirerek iş gücünüzü daha etkili kullanabilirsiniz.  


Özellikler: Avantajlar:
- Uzun mesafelere sinyal aktarımı
- 5 yıldan daha uzun ömürlü pil
- Tek başına veya harici bağlantı kutusu ile   kullanılabilir
- ODBC formatında veri depolama
- İş gücünüzü daha verimli kullanma imkanı sağlar
- Günlük olarak birçok kez ölçüm toplayabilirsiniz
- Yüksek olan kablo maliyetini ortadan kaldırır
- Ölçüm düzeneği kurmadan veri toplayarak zamandan tasarruf   edersiniz
- Kolay kurulum
- Repeater veya gateway'e ihtiyaç duymaz


Performans

Echo® Wireless Vibration System birçok farklı alanda test edilmiştir. Test edildiği yerlerden topladığı verilerin doğruluğu sağlanmış ve Echo® Wireless Vibration System'i güvenilir kılmıştır. Test edildiği alanlardan bazıları; otomotiv endüstrisi, enerji santralleri, demir çelik fabrikaları, gıda endüstrisi, kağıt ve kimya fabrikaları.

Hata Tespit Özelliği

Echo® Wireless Vibration Sensor ve EchoPlus® Wireless Junction Box ile birlikte tüm titreşim ölçümlerini yapmanız mümkün. Bu set ile sisteminizde meydana gelebilecek genel boyuttaki hataları önceden görebilirsiniz. Bunun yanında Echo® yazılımını kullanarak sistemin çalışıp çalışmadığını tespit edebilir, herhangi bir ölçümü pas geçerek pilden tasarruf edebilirsiniz.

- RMS Hız - balanssızlık, yanlış hizalama ve akış hataları
- RMS İvme - yüksek frekans hataları ve yüksek frekanslı enerji tespiti
  (örn; yüksek hızdaki dişli kavramaları, kırılan rotor çubukları, rulman yağlama kayıpları)
- Gerçek Peak İvmesi - rulman, dişli ve tahrik hataları

 

 

Model 670A01

Kablosuz Titreşim Sensörü

Tek başına çalışabilen bu pilli titreşim sensörü günde 3 defa ölçüm alındığı varsayılırsa 5 yıl boyunca aynı pili kullanabilir. Raw Vibration çıkışlı diğer bir modelde veri toplama cihazı bağlanarak hata analizi de yapılabilmektedir. RS-232 arayüzü ile programlanabilen sensör üzerinde bulunan LED sayesinde farklı durumlara özgü görsel geri bildirim de yapabilmektedir (açık, kapalı, ölçülüyor, aktarılıyor).

- 5 yıldan daha uzun ömürlü pil,
- Uzun mesafelere sinyal aktarımı,
- Yüksek olan kablo maliyetini ortadan kaldırır.Model 672A01

Alıcı
- Repeater,gateway veya mesh'e ihtiyaç duymaz,
- Ethernet çıkışlı,
- Kolay kurulum.

Kablosuz bağlantı kutusu veya kablosuz sensörden aldığı veriyi ethernet çıkışı ile aktarım görevi görür. 916 MHz menzilde çalışan Echo® Receiver, ERRF teknolojili yüksek bantgenişliği filtresi kullanmaktadır. ERRF teknolojisi (Extended Range RF) -145 dBm hassaslıkta olup 1 miliwatın milyarda birinin milyonda biri kadar ufak değerdeki tespiti mümkündür. Bu sayede çok uzak mesafelerdeki noktadan noktaya iletişim sağlanmakta ve repeater, gateway vb. sinyal güçlendiricilere ihtiyaç duyulmamaktadır. Bir santralde yapılan gerçek testlerde 500 metre mesafenin üzerinde, binaların olduğu engeller varken bile başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Açık alanda yapılan testteyse kilometrelerce öteye veri aktarımı sağlanmış ve pil kullanımının çok düşük olduğu görülmüştür.Model 673A01

Kablosuz Bağlantı Kutusu

- Mevcut sensörlerinizi kablosuz sensörlere dönüştürür,
- 24 Volt DC akımla veya pil ile çalışabilir,
- Mevcut bağlantı kutunuzla veya tek başına çalışabilir.

8 kanallı bir bağlantı kutusu olan The EchoPlus® Wireless Junction Box mevcut olan bağlı sensörlerinizin kablosuz çalışmasını sağlar. Halihazırda 8 saat olarak gelen ölçüm zaman aralığını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca normal bir bağlantı kutusu görevi görerek mobil data toplayıcısı ile tüm veriyi paylaşabilir. Standart 24 Volt DC veya 6-13 Volt DC piller ile çalışmaktadır.Echo® Monitoring Software

Model 673A01


Görüntüleme Yazılımı

Alıcıdan elde edilen sensör verilerini raporlayarak SQL veri tabanında saklayabilen bu uygulamanın "Export" özelliğiyle sensör verilerini Excel veya benzeri programlarda kullanılabilecek şekilde dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca ODBC uyumlu bir uygulamaya sahip diğer tüm kullanıcılar tarafından da direkt erişimi mümkün kılmaktadır.

- Lokal veya server üzerinden çalıştırılabilir,
- Tek veya çoklu kullanıcı imkanı,
- Özelleştirilebilir alarm, trend grafiği oluşturma, e-mail uyarıları.