Larson Davis
Dayanıklı, Güvenilir ve Kanıtlanmış

Spark® serisi dozimetreler IEC ve ANSI standartlarına göre uyarlanarak ölçüm gerçekleştirebilen küçültülmüş yapıda, ekonomik ve kullanıma dayanıklı kişisel Gürültü Dozimetrelerdir.

Noise Exposure: Çoklu Dose ölçümü; Projected Dose; Zaman ağırlıklandırmalı ortalama; (kullanıcının seçebileceği Exchange Rate, Threshold, Criterion Level ve Criterion Time kombinasyonları);

Sound Exposure Level Ses Seviye Ölçümleri: Leq; Lmax; Lmin; Lpeak/Luwpk, SEL ve çok daha fazlası Tavan seviyesi (115 dB) üzerinde ve Peak seviyesi (140 dB) üzerindeki olayların gerçekleşme sayısı ve gerçekleşme zamanının tespiti


  Model 703+ Noise Dosimeter

Spark® 703+ tüm standartların gerekliliklerini sağlamanın yanında ayrıca 706RC ile uzaktan kontrol edilebilme, verilerin incelenmesi ve aktarılabilmesi özelliğini içerir. Bu özellik kullanıma bağlı gerçekleşebilecek aşınmalara karşı koruma, ekrana ihtiyaç duyulması durumunda ekonomik bir seçenek ve harici kontrol özellikleri sağlar. İşçiden 1 metreye kadar olan uzaklıklarda kızılötesi haberleşme ile 706RC’ye hemen bağlanıp sonuçları kontrol etme, verileri görme hatta herhangi bir testi durdurup tekrar başlatma imkanı sunar.
  Model 705+ Noise Dosimeter

“Dünyanın En Sağlam” dozimetrelerinden biridir. Spark® 705+ çetin şartlarda çalışmayı ve dayanımı sağlayan dış kaplamaya sahiptir. Contalanmış ve ekstrüze edilmiş alüminyum kutusu her çevre şartında yüksek dayanım sağlar. Şartlar daha da zorlaştıkça 703+ ve 705+ modellerinin çalışmalarına benzerliği ile veri toplama işlemini başarılı şekilde gerçekleştiren ve maliyeti oldukça uygun bir dozimetredir. Spark® 705+ ayrıca 706RC ile uzaktan kontrol edilebilme, verilerin incelenmesi ve aktarılabilmesi özelliğini içerir. Bu özellik kullanıma bağlı gerçekleşebilecek aşınmalara karşı koruma, ekrana ihtiyaç duyulması durumunda ekonomik bir seçenek ve harici kontrol özellikleri sağlar. İşçiden 1 metreye kadar olan uzaklıklarda kızılötesi haberleşme ile 706RC’ye hemen bağlanıp sonuçları kontrol etme, verileri görme hatta herhangi bir testi durdurup tekrar başlatma imkanı sunar.
  Model 706RC Noise Dosimeter

Spark® 706RC kullanım kolaylığı sağlayan gösterişli ergonomik tasarıma sahip, arka aydınlatmalı LCD ekran ve tuş kilidi imkanı ile beraber birçok özelliği barındıran bağımsız bir dozimetredir. 706RC, standart 2 adet AA Alkalin pil ile 100 saatin üzerinde kesintisiz durum izlemesi sağlarken ayrıca 30 günlük veriyi 4MB’lık hafızasında rahatlıkla saklayabilir. İşçiden 1 metreye kadar olan uzaklıklarda kızılötesi haberleşme ile diğer bir 706RC’ye hemen bağlanıp sonuçları kontrol etme, verileri görme hatta herhangi bir testi durdurup tekrar başlatma imkanı sunar. MPR002 direk tipi mikrofon opsiyonunun eklenmesi ile kullanımı kolay Type 2 ses seviyesi ölçüm cihazına dönüştürülebilir.

Spark® 706RC, diğer Spark modelleri ile bağlantı kurarak uzaktan veri okuma-görüntüleme, dozimetrelerin kontrol edilebilmesi, durum güncellemesi ve toplanan test sonuçlarını yükleme imkanlarını sunar. 706RC, gözlemlenen işçi ile kullanıcı arasında güvenli ve işçiye rahatsızlık vermeyen bir mesafe sunmanın dışında, verilerin taşınıp uzaktaki bir bilgisayara kaydedilebilmesi için 50 adete kadar farklı Spark serisi dozimetreden veriyi alıp kaydedebilir.