SIEMENS LMS Test.Xpress
Gürültü, Titreşim ve Dayanım Analizörü

LMS Test.Xpress, gelişmiş bir ölçüm sisteminin ölçüm kalitesi ve yüksek hızda işlem kabiliyeti ile geleneksel analizörlerin kullanım kolaylığını bütünleştiren güçlü bir gürültü, titreşim ve dayanım analizörüdür. Bu analizör yazılımı, geniş kapsamlı titreşim ve akustik uygulamalı ISO standartları için biçilmiş kaftan bir çözümdür ve tamamen kullanıcı dostu basit bir ara yüze sahiptir.

LMS Test.Xpress sistemi, kanal başına 204.8 kHz’e kadar örnekleme hızı, 24 bit çözünürlüğü ve 150 dB dinamik aralık (dynamic range) ile sınıfının en güçlü analizörlerinden biridir. Problem çözme, doğrulama çalışmaları, saha testleri veya yeterlilik ve belgelendirme testleri gibi farklı tip alanlarda üst düzey verimlilik sağlayan ve anlaması kolay bir yazılımdır. Otomobil üretimi ve beyaz eşyadan makine parçaları ve küçük elektronik parçalara kadar tüm sanayi çevrelerine hitap eden bir analizör yazılımıdır.

FFT Analizörü

LMS Test.Xpress FFT Analizörü, hızlı Fourier dönüşümü (FFT), spektral güç yoğunluğu (PSD), çapraz bağıntı fonksiyonu (cross-power), frekans cevap fonksiyonu (FRF), koherans ve daha birçok fonksiyon analizinin gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilmesine imkan sağlar. Bu sayede, elde edilen frekans içeriğinden rezonans, sönüm değerleri ve harmonik içerikler belirlenebilir.

  Daha fazla bilgi için: FFT Analyzer


Modal Darbe Testi

LMS Test.Xpress modal darbe testi ara yüzü, ivme ölçer gezdirme veya çekiç gezdirme yöntemleri ile çekiç darbesi uygulaması yapılarak kolay bir ölçüm gerçekleştirme imkanı sağlar. İçerisinde barındırdığı kalibrasyon sihirbazı kalibrasyon süresince kullanıcıya yönlendirmede bulunur.

Daha fazla bilgi için: Modal Impact TestingOktav Analizörü

LMS Test.Xpress Oktav Analizörü, akustik sorunları çözümlemek için oldukça uygundur. Ortalama alma işlemi için oktav filtresi kullanılabilir veya belli bir kanala göre izleme yapılabilir.

Daha fazla bilgi için: Octave Analyzer  
Ses Seviyesi Ölçer

LMS Test.Xpress içerisine entegre edilmiş Ses Seviyesi Ölçer ara yüzü geleneksel ses seviyesi ölçerlerin yerini almaktadır. Ses seviyesi ölçerlerde bulunan tüm fonksiyonları destekler ve bununla beraber birçok kanal üzerinden hesaplama yapabilme imkânı sunar.

Daha fazla bilgi için: Integrating Sound Level Meter 
ISO Ses Gücü

LMS Test.Xpress ISO Ses Gücü hesaplama ara yüzü ISO belgelendirme testini çok daha kolay hale getirmektedir. Operatör hatalarını en aza indirmek ve ISO ölçüm aşamalarına uyumlu şekilde testin yapıldığından emin olmak için tüm ölçüm süreci tamamen otomatikleştirilmiştir ve dilenirse ara yüz şifre ile korunabilmektedir.

 Daha fazla bilgi için: ISO Sound Power


ISO Ses Yoğunluğu

LMS Test.Xpress ISO Ses Yoğunluğu ölçüm ara yüzü, tarama ve nokta yöntemleri ile ISO belgelendirme testlerini desteklemektedir. Hesaplanmış seviyeler ve ISO ölçüm kalitesi göstergeleri gibi önemli veriler tablo halinde kullanıcıya sunulmaktadır.  

Daha fazla bilgi için: ISO Sound Intensity
ISO İnsan Vücudu Titreşimi

LMS Test.Xpress ISO İnsan Vücudu Titreşimi ara yüzü, gerçek zamanlı gösterim sağlamanın yanında limit değer karşılaştırmasını da gerçekleştirmektedir. Avrupa Komisyonu yönerge ihlallerini gösterebilmektedir ve testlerin ISO 2631 ve ISO 5349 belgelendirme standartları ile uyumluluğunun sağlanmasına yardımcı olur.  

Daha fazla bilgi için: Human Body Vibration


Mertebe Analizörü

LMS Test.Xpress Mertebe Analizörü, mertebe grafiklerini (order maps) ve toplam titreşim seviyelerini hesaplar ve tekil mertebe ayrıştırmasını gerçekleştirir. Belirli bir devire veya hız kanalına göre verilerin tekrar örneklemesini gerçekleştirebilir ve hızla ilişkili tüm kavramları gösterebilmektedir.  

Daha fazla bilgi için: Order AnalyzerDayanım Analizörü

LMS Test.Xpress Dayanım Analizörü hızlı ve kolay sistem kurulumuna ve hızlı veri aktarımına imkan sağlayan, kalibrasyon ve veri doğrulama yazılım uygulamasıdır ve özel olarak oluşturulmuş bir ekran düzenine sahiptir.  

Daha fazla bilgi için: Durability Analyzer
Zaman Verisini Toplama

LMS Test.Xpress Zaman Verisi Kaydedici veri işlemesi ve görselleştirilmesi gerçekleştirilirken aynı zamanda veriyi doğrudan bilgisayar hafızasına aktararak yüksek frekans içeriğindeki uzun süreli veri dizilerini de kaydedebilmektedir.  

Daha fazla bilgi için: Throughput Recorder