PCB Piezotronics Load Cell
PCB Load & Torque Inc. havacılık, otomotiv, enerji, endüstriyel üretim sektörleri ve Ar-Ge çalışmaları için yüksek hassasiyet ve doğrulukta çalışan geniş bir ürün yelpazesinde Strain Gage bazlı Load Cell ( Yük Hücresi ) üretmektedir. Genel amaçlı yük hücreleri rutin statik kuvvet ölçümü uygulamaları, ağırlık ölçümleri , yapısal testler ve ürün test makinelerinde kullanılmak üzere uygundurlar. Fatigue-rated (yorulma biçimi) yük hücreleri, üretici ve kullanıcıların yorulma test cihazları veya yüksek sayıda tekrarlı yüklemelerin olduğu uygulamalar için özellikle tasarlanmışlardır.

 

Low Profile Load Cells

Genel Amaçlı Yassı Profile sahip yük hücreleri , geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılabilir. Bu uygulamalara örnek olarak, kuvvet ölçümü uygulamaları, ağırlık ölçümleri, statik malzeme dayanım testleri verilebilir. Genel amaçlı yük hücrelerinin çoğu bası-çeki mantığıyla çalışmakta olup, yüksek hassasiyet gösterirken uygun bir fiyata tedarik edilebilir.

 

 

Canister Load Cells

Genel Amaçlı Silindirik Kutu Profile sahip yük hücreleri , geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılabilir. Bu uygulamalara örnek olarak, kuvvet ölçümü uygulamaları, ağırlık ölçümleri, statik malzeme dayanım testleri verilebilir. Genel amaçlı yük hücrelerinin çoğu bası-çeki mantığıyla çalışmakta olup, yüksek hassasiyet gösterirken uygun bir fiyata tedarik edilebilir.

 

 

Rod End Load Cells

Vidalı Tip Yük hücreleri, otomotiv endüstrisi proseslerinde, kalite geliştirme çalışmalarında ve üretim takibi sistemlerinde kuvvet ölçümleri için kullanılır. Vidalı bağlantısı sayesinde montajı kolaydır. Standart ¾-16 ve 1-14 dişi/erkek diş yapısına sahiptir.

 

 

Fatigue-Rated Load Cells

Fatique Rated yük hücreleri, yorulma amacıyla tekrarlı deneylere maruz bırakılan test düzenekleri için özel olarak tasarlanmışlardır. Kullanıldığı uygulamalar, malzeme testi, ürün ömür testleri ve yapısal testler olarak sıralanabilir. Tüm Fatique Rated Yük Hücreleri 100 milyon çevrime kadar garanti altındadır. Bunun yanında bu sensörler eğilme zorlamasına ve yanal yüklemelere dayanıklıdırlar.

 

 

S-Type Load Cells

S-Tip Yük Hücreleri ağırlık ve kuvvet ölçümleri için dizayn edilmiş yüksek hassasiyet ve doğrulukla çalışan sensörlerdir. Bu sensörlerin yüksek doğruluklu ölçüm özellikleri kritik uygulamalarda güvenilir olmalarını sağlar. Çeşitli kablo bağlantısına sahip çıkış uçları mevcuttur.

 

 

Pedal Effort Sensörs

Pedal Effort sensörleri genellikle otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Gaz, Debriyaj ve Fren pedalları üzerinde monte edilen sensör ile hızlanma, frenleme ve vites geçişlerinde ölçüm alınmaktadır. Ürünler basit bir yapıya sahip olup dayanıklıdır. Takılıp sökülmesi kolaydır. 

 


Load Cell için uygun sinyal sartlandırıcılar (Signal Conditioners)

 

 

 

 

8159 serisi
8162 serisi
8161 serisi
482C27 serisi
Strain gage sinyal sartlandirici.10 VDC excitation, 1.5 mV/V full scale In-line Strain gage sinyal sartlandırıcı.+/- 10 V (calibrated) & 4 to 20 mA outputs, 10 VDC excitation voltage, IP66 enclosure In-line Strain gage sinyal sartlandirici.DIN rail, 35 mm,+/- 10 V (calibrated) & 4 to 20 mA outputs, 10 VDC excitation voltage 4-channel, line-powered, bridge/differential/ICP® sensor signal cond., incremental gain, Autozero, RS-232, Ethernet