Veri Toplama Sistemleri

Anasayfa > Ürünler > Test & Ölçüm > Veri Toplama Sistemleri

Simcenter Scadas

Siemens Simcenter Scadas

Laboratuvarda, yolda veya sahada testinizi doğru olarak tek seferde gerçekleştirebilirsiniz. Simcenter SCADAS donanımı; kompakt ve taşınabilir mobil üniteler, otonom akıllı kayıt cihazları ve çok kanallı laboratuvar veri toplama sistemleri gibi çeşitli elde taşınabilir çözümler içerir.

Simcenter Testlab

Siemens Simcenter Testlab

Simcenter Testlab, test tabanlı mühendislik için yüksek hızlı ,çoklu-fizik verilerin elde edilmesini sağlayan, çok çeşitli test ihtiyaçlarını analiz ve modelleme araçlarıyla birleştiren eksiksiz, entegre bir çözümdür.

Simcenter Testlab Neo

Siemens Simcenter Testlab Neo

Çok disiplinli test tabanlı performans mühendisliği için yeni nesil yazılım platformu Simcenter Testlab Neo'yu keşfedebilirsiniz. Simcenter Testlab Neo kullanımı kolay, tamamen özelleştirilebilir ve esnek bir tasarım ile analizi hızlandırarak verimliliği arttırır.

Simcenter Testxpress

Siemens Simcenter Testxpress

Simcenter Testxpress, gelişmiş bir ölçüm sisteminin ölçüm kalitesi ve yüksek hızda işlem kabiliyeti ile geleneksel analizörlerin kullanım kolaylığını bütünleştiren güçlü bir gürültü, titreşim ve dayanım analizörüdür.

Simcenter Anovis

Siemens Simcenter Anovis

Simcenter Anovis, hem ürün hem de proses üretim kalitesini sağlamak için hat sonu (EoL) test tezgahlarına veya üretim hatlarına kolayca entegre olabilir.

Simcenter Soundbrush

Siemens Simcenter Soundbrush

Gürültü problemlerinin çözümünde ve gürültü kaynak lokalizasyonunda kullanılan bu ürün ile 3 boyutlu olarak sesin hangi yönden ve hangi şiddette geldiğini görüntüleyebilirsiniz

Simcenter Scadas


Simcenter Testlab


akustik test

Akustik Test

dayanıklılık testleri

Dayanıklılık Testleri

çevresel tesler

Çevresel Testleri

dönen makine testleri

Dönen Makine Testleri

veri toplama sistemleri

Veri Toplama Sistemleri

yapısal test

Yapısal Test

transfer yolu analizi TPA

Test & Transfer Yolu Analizi (TPA)

test verileri ve raporlarma

Test Verileri ve Raporlama

Siemens Simcenter Qsources - Yapısal ve Akustik Tahrik Ediciler

Simcenter Qsources - Yapısal ve Akustik Tahrik Ediciler

Türbin Testleri

Türbin Testleri

Titreşim Kontrolü

Titreşim Kontrolü

Hava Taşıtları Yer Testleri

Hava Taşıtları Yer Testleri

Simcenter Testlab Neo


Simcenter Testlab Neo, yeni görev odaklı kullanıcı deneyimi sunar ve uçtan uca dayanıklılık testi, sezgisel ses kalitesi mühendisliği ve model tabanlı sistem testi ile mühendislik yeteneklerini genişletir.

Akustik Test

Akustik test çözümlerimiz, en güncel uluslararası standartlara uygun olarak, en geniş endüstri uygulamalarını ve mühendislik çalışmalarını kapsamaktadır. Anlaşılması ve kullanılması kolay çözümlerimizdeki uzmanlığa güvenerek, etkileyici bir akustik imzayla yenilikçi ürünler tasarlayabilirsiniz.

Analiz ve İşbirliği

Bir test departmanında üretilen veri miktarı çok fazladır. Test verisi sonuçlarının dönüştürülmesi, görselleştirilmesi ve analiz edilmesi zaman alıcı görevlerdir ve genellikle özel uygulama bilgisi gerektirir. Simcenter Testlab uygulamaları veri toplama, analiz ve raporlamayı kolaylaştırmak için mükemmel araçlardır.

Dayanıklılık Testleri

Tüm test sürecinizi kolaylaştırmak için baştan sona dayanıklılık testi çözümlerimize güvenebilirsiniz. Simcenter, sağlam ve güvenilir veri toplama donanımını, kapsamlı işleme ve analiz yazılımı özellikleriyle benzersiz bir şekilde bütünleştirmektedir. Çözümümüz, kanal kurulumu ve ölçümlerinden doğrulama, konsolidasyon, analiz ve raporlamaya kadar tipik test ihtiyaçlarının her adımını kapsar.

Model Tabanlı Sistem Testi

Test ve simülasyon araçlarını entegre ederek sistem mühendisliğini hızlandırabilirsiniz. Tüm geliştirme döngüsü boyunca kullanılan araç ve yöntemlerin tutarlılığı en üst düzeye çıkartılır.

Simcenter Testxpress


FFT Analizörü

FFT Analizörü

Modal Darbe Testi

Modal Darbe Testi

Oktav Analizörü

Oktav Analizörü

Ses Seviyesi Ölçer

Ses Seviyesi Ölçer

ISO Ses Gücü

ISO Ses Gücü

ISO Ses Yoğunluğu

ISO Ses Yoğunluğu

ISO İnsan Vücudu Titreşimi

Test & ISO İnsan Vücudu Titreşimi

Mertebe Analizörü

Mertebe Analizörü

Dayanım Analizörü

Dayanım Analizörü

Zaman Verisini Toplama

Zaman Verisini Toplama

Simcenter Anovis


Değerlendirme özelliklerimizin güvenirliği, standart Measurement System Analysis (MSA) yöntemleri ile güvence altına alınmıştır. Otomatik limit adaptasyonunu, klasik NVH ölçüm özellikleri ile birleştiren, yaratıcı ses ve titreşim tabanlı hata algılama algoritmalarına dayanan Simcenter Avonis, ürün veya süreç anormalliklerini saniyeler içinde otomatik olarak tanımlar.
Onlarca yıllık sektör uzmanlığına dayanan kanıtlanmış test prosedürlerimiz, mümkün olan en kısa döngü süresi için sistemi optimize eder. Standart bileşenlerimiz, dönen makinelerin hat sonu testinden, akustik rezonans testi (ART) ile tahribatsız bileşen testinden, titreşim ve ses analiziyle üretim makinesi izlemesine kadar çok çeşitli otomotiv uygulamalarına kolayca uyum sağlar.

Simcenter Anovis (Acoustic Noise and VIbration Signal) test sistemi, endüstriyel kalite testi için eksiksiz bir yazılım ve donanım platformu sunar.


Endüstriyel Kalite Testi

Üretim sırasında sağlam ve güvenilir hat sonu testi gerçekleştirebilirsiniz. Endüstriyel kalite test sistemimiz, tüm gerekli sensörleri, doğru veri toplama donanımını, akıllı sinyal analizini ve esnek test tezgahı kontrol yazılımını birleştirerek, hatalı veya hatasız parçaları kontrol eder ve parçanın istenilen özellikleri karşıladığına veya makinenin güvenli bir şekilde çalıştığına dair bir kanıt sunabilir.Simcenter Soundbrush


Fonksiyonel kullanım açısından da benzersiz olan Simcenter Soundbrush, kullanıcı dostu kullanım, kolay kurulum ve tak-çalıştır özellikleri ile sağladığı kullanıcı konforu, problem çözümündeki ve gürültü kaynak lokalizasyonundaki verimliliği ile rakipsizdir. Kurulum ve kullanım esnasında zaman kaybına izin vermemesi, sizin tamamen çözmek istediğiniz akustik probleme odaklanmanızı sağlar.

Simcenter Soundbrush, kompakt ve bütün bir çözümdür. Harici bir donanım veya yazılıma ihtiyaç duymaz. Elle taşınabilen çantasına erişim kolaylığına önem verilerek yerleştirilmesi, akustik problem çözümü sürecine kolaylıkla başlamanıza izin vererek cihazı oldukça portatif bir hale getirmektedir.

SIEMENS Simcenter


SIEMENS Simcenter Tak-Çalıştır Donanım
Tak-Çalıştır Donanım
Sistemin çekirdeğini oluşturan Simcenter Soundbrush probu, ses basınç mikrofonu veya 3 boyutlu yoğunluk sensörü için kolaylıkla uygulanabilen tak-çalıştır kombinasyonlarına izin verir. Prob üzerindeki akustik sensör ile kolaylıkla uzaktan erişim açılabilir, USB prob ve kamera bilgisayara bağlanabilir ve hızlı bir şekilde ölçüme başlanabilir.
Daha fazla bilgi için: Soundbrush Donanım

Gerçek Zamanlı, 3 Boyutlu Akustik Sorun Çözme Yazılımı
Simcenter Soundbrush yazılımı, 3 boyutlu ses alanının gerçek zamanlı olarak görselleştirilmesini sağlar. Akustik sorun çözme yazılımı, kurulumdan raporlamaya kadar mantıklı bir süreç ile kullanıcıya rehberlik eder, anlaşılması ve kullanımı kolay bir işleyiş sunar. Güçlü 3 boyutlu veri gösterimi ile ölçülmüş verinin hızlı ve doğru bir şekilde anlamlandırılmasını sağlar.
Daha fazla bilgi için: Soundbrush Yazılım
SIEMENS Simcenter Gerçek Zamanlı, 3 Boyutlu Akustik Sorun Çözme Yazılımı

SIEMENS Simcenter Akustik Sorun Çözme Uygulamaları
Akustik Sorun Çözme Uygulamaları
Simcenter Soundbrush, benzersiz bir kolaylıkla, gürültü kaynaklarının tespiti ve ses yayılımının incelenmesi için yeni yollar sunar. Akustik görüntüleme çözümü, beyaz eşya üreticilerinden otomotiv ve otomotiv yedek parça tedarikçilerine kadar çok çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılabilecek çok amaçlı akustik sorun çözme araçları içerir.
Daha fazla bilgi için: Soundbrush Uygulamalar

Simcenter Qsources


siemens simcenter Qsources minyatur sarsici

Minyatür Sarsıcı

siemens simcenter Qsources dahili sarsici

Dahili Sarsıcı

Pistonlu (Thumper) Sarsıcı

Pistonlu (Thumper) Sarsıcı

Minyatür Hacimsel Kaynak

Minyatür Hacimsel Kaynak

Düşük-Orta Frekanslı Hacimsel Kaynak

Düşük-Orta Frekanslı Hacimsel Kaynak

Orta - Yüksek Frekanslı Hacimsel Kaynak

Orta - Yüksek Frekanslı Hacimsel Kaynak

Sinyal Yükseltici (Measurement Amplifier)

Sinyal Yükseltici (Measurement Amplifier)

Test Verileri ve Raporlama

Test Verileri ve Raporlama

Siemens Qsources - Yapısal ve Akustik Tahrik Ediciler

Hassasiyet Ölçüm Hizmeti