SIEMENS Simcenter Korelasyon

Anasayfa > Ürünler > SIEMENS Simcenter > Simcenter


SIEMENS Simcenter Korelasyon Genel Bakış

SIEMENS Simcenter Correlation, gerçekçi simülasyonlar yapılabilmesi için sistematik bir doğrulama aracı sunar. Simülasyon modellerinin gerçek modeldeki doğruluk standartlarına uyması esastır. Güvenilir simülasyon sonuçları sağlamak, bileşenlerinin veya tam-sistem modellerinin test verileriyle karşılaştırılmasını ve doğrulanması gerektirir. Sistem modellerinin doğrulanması analizlerde hata birikmelerini önlemenin tek yoludur.

Pre-test
SIEMENS Simcenter Pre-Test , test mühendislerine varolan sonlu eleman modeli üzerinden bilgiler sağlayarak , daha kaliteli ve doğru ölçüm gerçekleştirmelerine imkan tanır. Doğru bir modal test analizi yapabilmek için en iyi ölçüm noktalarını( ivmeölçer ,basınç sensörleri gibi ) ve tahrik noktlarının( darbe çekici veya sarsıcı ile sağlanan ) yerlerini mühendislere hızlı ve verimli bir şekilde belirleme imkanı tanır.
Daha fazla bilgi için: Pre-test
Pre-test

Korelasyon
SIEMENS Simcenter Correlation bilgisayar destekli analizlerde yüksek kalitede FE modellerin kullanılabilmesi için iyileştirici araçlar sunar. Pre-test ile belirlenen en iyi ölçüm ve tahrik noktaları ile yapılan modal analiz sonuçları sonlu eleman modal analiz sonuçları ile karşılaştırılır. Virtual.Lab çeşitli karşılaştırma kriterleri kullanır. MAC(Modal Assurance Criterion) kriteri ile Test ve FE modelin mod frekansları ve mod şekillerinin benzerliğini karşılaştırılır.
Daha fazla bilgi için: Korelasyon
Korelasyon

Model Updating
SIEMENS Simcenter Model Updating, simülasyon modelinin kalitesini referans alınan test modele benzetmek için yapılan FE modeli üzerindeki iyileştirmelerdir. Bu şekilde gerçek modele yakin analiz sonuçları elde ederiz. FE ve test modeller kolayca karşılaştırılarak varsa geometrik uyumsuzluklar düzeltilir. Çözüm iki model arası ortogonalliğin kontrol edildiği numerik araçlar sağlar.
Daha fazla bilgi için: Model Updating
Model Updating