Modal Shop ICP® Lazer Takometre
LaserTach Model LT2 ICP takometre dönen parçaların hızını algılar ve vibrasyon sinyallerine çevrilmek üzere çıkış olarak analog voltaj palsları verir. En uzak ölçüm mesafesi 51 cm olan sensör 100000 devre kadar ölçüm yapabilir. Ölçüm sırasında algıladığı palslar, üzerinde bulunan LED sayesinde görsel olarak anlaşılabilir. ICP şartlandırıcılı veri toplama sistemleri ve sinyal şartlandırıcılarına standart BNC Jack çıkışı ile bağlantı sağlar. Manyetik takometrelerden farklı olarak dönen parçanın ferro-manyetik özelliğe sahip olması gerekmez, parça yüzeyindeki yansıtıcı bir bölgeye bakması yeterlidir.


Sensörün beslemesi diğer ICP sensörlerde olduğu gibi bir adet coaxial veya twisted pair kablo ile sağlanır.Özel veya ek bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz. Birçok data toplama sisteminin kolaylıkla sağlayabileceği standart bir sabit akımla beslenir.
Lazer Takometre (PDF)  -  Lazer Takometre FAQ (PDF)

Avantajları
- Sinyal şartlandırma değerleri ICP sensörlerdeki gibi 2mA'den 10mA'e kadardır
- Mesafe değeri(51cm) ve standart civata-somun bağlantısı sayesinde kurulumda kolaylık ve   esneklik sağlar.
- Lazerli ölçüm ile sürekli devir ölçümlerinde Jitter etkisi engellenmiş olur.
- Dönen parçaların dinamik ölçümleri için kablolaması basitleştirilmiştir.

 


LT2;dönen parçanın üzerine yapıştırılan bantı görecek şekilde monte edilir ve BNC kablo ile ICP sinyal şartlandırıcısına bağlanır. LT2, algıladığı palslara paralel olarak üzerindeki LED aracılığıyla da görsel uyarı verir.Böylelikle ölçülen devrin görsel takibini sağlar.

- Mevcut kit; LT2, BNC kablo, bağlantı için mini tripod ve extra olarak yansıtıcı banttan oluşur.